Myjnia bezdotykowa - jak korzystać?
Jak umyć swój samochód bezpiecznie, skutecznie i tanio? Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące korzystania z naszych myjni.

Film instruktażowy

Zanim zaczniesz
Przed wizytą na myjni sprawdź czy posiadasz odpowiednią ilość monet. Automat obsługuje monety o nominałach: 1 zł / 2 zł / 5 zł / żeton 2 / żeton 5 (1 min = 1 zł)
Wjeżdżając na myjnię postaraj się zatrzymać samochód możliwie pośrodku stanowiska, abyś mógł swobodnie obejść swój pojazd dookoła. Na naszej myjni nie ma konieczności demontażu bagażnika, anten czy składania luster.
START
Po wrzuceniu odpowiedniej ilości monet, wyjmij lancę ze schowka i wciśnij przycisk wybranego programu. Od tego momentu rozpoczyna się naliczanie czasu. Programy mycia mogą być zmieniane w każdej chwili. W przypadku awarii urządzenia niezwłocznie wciśnij przycisk STOP (Nie wstrzymuje biegu licznika).
Program 0: Oprysk felg
Wciśnij przycisk 0. Naciśnij spust pistoletu i spryskaj felgi. Odległość lancy od samochodu nie powinna wynosić więcej niż 30 cm. W czasie tego programu wraz ze zmiękczoną i zdemineralizowaną wodą, naniesiony zostaje środek chemiczny pomagający usuwać nagar i naloty z klocków hamulcowych.
Program 1: Turbo oprysk
Wciśnij przycisk 1. Naciśnij spust pistoletu i wstępnie umyj cały pojazd. Odległość lancy od samochodu nie powinna wynosić więcej niż 30 cm. W czasie tego programu następuje naniesienie środka chemicznego przy użyciu zmiękczonej i zdemineralizowanej wody, które jest przygotowaniem do mycia bezdotykowego (zmiękczenie silnych zanieczyszczeń).
Program 2: Mycie ciśnieniowe bezdotykowe (zasadnicze, oryginalna technologia BKF)
Wciśnij przycisk 2. Naciśnij spust pistoletu i dokładnie umyj cały pojazd. Odległość lancy od samochodu nie powinna wynosić więcej niż 30 cm. W czasie tego programu gorąca, zmiękczona woda, za pomocą precyzyjnego systemu dozowania, zostaje zmieszana w tzw. mikroproszkiem. Wysoka temperatura wspomaga rozpuszczanie tłustych nalotów.
Program 3: Spłukiwanie
Po umyciu pojazdu wciśnij przycisk 3. Starannie spłucz powierzchnię samochodu. Zalecana odległość lancy od pojazdu to 30-50 cm. Podczas tego programu, czysta, zimna woda pod wysokim ciśnieniem słukuje detergent i zanieczyszczenia pozostałe po programie nr 1 oraz 2. Dokładne spłukanie (z góry do dołu) zapobiega powstawaniu smug na karoserii samochodu.
Program 4: Konserwacja
Po umyciu i dokładnym spłukaniu wciśnij przycisk 4. Pokryj całą powierzchnię pojazdu polimerem, najlepiej dwukrotnie, pamiętając, aby odległość lancy od pojazdu wynosiła ok. 50 cm. W programie 4 na powierzchnię pojazdu nanoszony jest gorący roztwór zmiękczonej wody z woskiem-polimerem. Powstała powłoka chroni Twój samochód przed niszczącym działaniem promieni UV, tworzeniem się mikrozarysowań oraz utrudnia ponowne brudzenie. Stosuj tylko na idealnie umyty lakier!
Program 5: Nabłyszczanie
Po umyciu, spłukaniu i nawoskowaniu wciśnij przycisk 4. Dokładnie spłucz całą powierzchnię samochodu. Odległość lancy od pojazdu powinna wynosić 30-50 cm. W tym programie do wody zmiękczonej i zdemineralizowanej dodany zostaje środek osuszająco-nabłyszczający, który umożliwia osiągnięcie efekt bez plam i zacieków. Nie Wycieraj! Program jest wykończeniem poprzednich programów, pozwala wyeliminować konieczność wycierania czy suszenia pojazdu.
Zakończenie
Po skorzystaniu kolejno ze wszystkich czterech programów otrzymujemy zaskakujący efekt połysku bez plam i zacieków. Po zakończeniu odłóż lancę do schowka. Pamiętaj o pozostawieniu czystości na stanowisku mycia.

Copyright © nascar.com.pl 2013. Designed by